W ramach ogłoszonego naboru do projektu budżetu obywatelskiego na 2018 rok współpracująca z naszym Klubem, Fundacja im. gen. Krzyżanowskiego zgłosiła projekt wybudowania w parku im. Dzieci wrzesińskich  we Wrześni pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Wartość projektu to ok. 38500 zł.

Na stronie internetowej portalu Wiadomości wrzesińskich można wziąć udział w ankiecie odpowiadając na pytanie: Chciałbyś, aby we Wrześni stanął pomnik smoleński? Na razie przewagę mają przeciwnicy budowy pomnika. Nie można jednak przesądzać o ostatecznym wyniku, bo jak wiadomo, ankiety nie są dla wrzesińskiej władzuni z PO/Unii Wrześnian żadnym wskazaniem. Ta władza kieruje się własnym rozeznaniem interesu społecznego…

Każdy może wziąć udział w tej ankiecie. Od naszego zaangażowania zależy, czy wynik głosowania będzie dla idei budowy pomnika smoleńskiego pomyślny. Dla ułatwienia odnalezienia strony internetowej podajemy link:

http://wrzesnia.info.pl/artykul/pomnik-smolenski-stanie-we-wrzesni-wszystko-zalezy-od-mieszkancow

10 kwietnia 2010 roku to dzień, który z pewnością pozostanie w pamięci każdego z nas do końca życia. Samolot Tu-154 M z Prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim, Jego Małżonką Marią i 94 osobową delegacją rozbił się w niewyjaśnionych okolicznościach pod Smoleńskiem, niedaleko miejsca kaźni tysięcy Polaków w Katyniu. Zginęli wybitni polscy patrioci, intelektualna elita naszego kraju, generałowie, społecznicy, państwowcy. Polegli podczas niedokończonej misji by oddać cześć polskim oficerom – ofiarom sowieckiego ludobójstwa i upomnieć się o całkowite wyjaśnienie tej okrutnej zbrodni. Pomimo upływu 10 lat Rosja nie zwróciła Polsce wraku samolotu i czarnych skrzynek. Nadal aktualny jest przekaz z raportu Anodiny zakłamujący przebieg katastrofy. Wszczęte ponownie śledztwo  ujawnia zaniedbania i wskazuje hipotezę wybuchu na pokładzie samolotu, jako przyczynę katastrofy. Wielu jednak woli myśleć inaczej dla tzw. świętego spokoju.

Bitwa o pamięć trwa. Wybudowanie pomnika poświęconego ofiarom tej tragedii będzie naszym wkładem w tę walkę. NIE STÓJ Z BOKU.